Niepubliczne Przedszkole "JESTEM"
Strona głowna  /  Wydarzenia

Witamy w dziale Wydarzenia

Zamieszczamy tu informacje bieżące na temat imprez okolicznościowych, spotkań z rodzicami, tematów przewodnich danego miesiąca. Możecie Państwo zobaczyć także co przygotowaliśmy dla przedszkolaków w bieżącym roku przedszkolnym.

MARZEC 2019
12 marca
Zebranie z rodzicami.

20 marca
Powitanie wiosny.Topienie Marzanny.
23 marca
"Dzień wody - dzień niebieski" - dowiemy się jaką rolę pełni woda w życiu człowieka i przyrody, co pływa na morzu oraz będzimy eksperymentować z wodą. Tego dnia dzieci przychodzą do przedszkola ubrane na niebiesko.

27 marca godz. 16.00
Zajęcia otwarte w przedszkolu . Zapraszamy rodziców do przedszkola na wspólne wykonanie palm i ozdób wielkanocnych.

LUTY 2019
3 lutego godz.10.45
Koncert bajkowy Agencji Muzycznej "Pro musica" pt. "O spiącej królewnie i smoczych zagadkach" - saksofon i gitara elektryczna.

17 - 21 lutego
"TYDZIEŃ O ZDROWIU" - będziemy uczyli się o tym jak ważne jest odżywianie w życiu człowieka, ruch, śmiech  i odpoczynek.

21 lutego godz. 9.30
Odwiedzi nas teatr "Gargulec" z przedstawieniem pt. " Hamburgery atakują"

28 lutego godz. 11.00
Bal karnawałowy dla dzieci : "W KRÓLESTWIE BAJEK" - zapraszamy do wspólnej zabawy postaci z bajek i baśni.

STYCZEŃ 2019

15 styczeń godz. 10.30
Koncert bajkowy Agencji Artystyczne Pro Musica "Srebne pantofelki królewny Anabelki" - obój, klarnet i fagot.

21 styczenia godz. 10.45
"DZIEŃ BABCI I DZIADKA" - zapraszamy kochanych dziadków do naszego przedszkola na występ przygotowany przez dzieci.

26-30 - "TAJEMNICE CZASU"
W czasie tego tygodnia poznamy różne przyrządy do mierzenia czasu, które używano kiedyś i te z których korzystamy współcześnie. Starsze przedszkolaki nauczą się jak odczytywać pełne godziny na zegarze. Omówimy cechy charakterystyczne pór roku oraz zjawisko dnia i nocy.

GRUDZIEŃ 2018

5 grudnia godz. 11.00

Wizyta ŚW. MIKOŁAJA

9 grudnia
 "DZIEŃ PIERNIKOWY" - pieczenie światecznych pierniczków.

12 grudnia
Ubieramy choinkę.

19 grudnia godz. 16.00
Zapraszamy rodziców na spotkanie opłatkowe w przedszkolu.

29-31 grudnia
PRZEDSZKOLE NIECZYNNE.

LISTOPAD 2018

12 listopada
Tego dnia obchodzimy w przedszkolu "Dzień Niepodległości".

21 listopada
Obchodzimy "ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ"

25 listopada
Przedstawienie  teatralne pt. "Szewczyk Dratewka" w wykonani aktorów z teatru Narwal z Krakowa.

29 listopada godz. 11.00
BAL ANDRZEJKOWY pod hasłem "Wróżki i czarodzieje".

PAŹDZIERNIK 2018

07 października - "Dzień tulipana" - dzieci sadzą tulimany w naszym przedszkolnym ogródku.

08 października - przedtawienie teatralne w wykonaniu zespołu KOP z Krakowa pt.  "Jesień Dary niesie"

09 października - "Jesień w sadzie". Zbieranie jabłuszek i orzechów w sadzie przedszkolnym; obserwacja zmian zachodzących w przyrodzie

10 października - Pieczenie szarlotki z jabłuszek z naszego sadu.

11 października godz. 10.30 - 12.30 - SPACER DO LASU - "Jesień w lesie" : zbieranie skarbów jesieni, szukanie paśnika, obserwacja zmian zachodzących w przyrodzie

18 października
DZIEŃ LATAWCA - dzieci przynoszą latawce do przedszkola. Konkurs jesienny "Latawiec" .Pokaz latawców odbędzie sie w ogrodzie przedszkolnym.

WRZESIEŃ 2018

18 września - od godz. 12.00 - przesiewowe badania logopedyczne

26 wrzesienia godz. 10.30 - pkoazowe zajęcia z judo

27 wrzesienia godz.10.00
ZABAWA PRZEDSZKOLNA PT. "W świecie bajek. Adaptacja w przedszkolu" . Zabawie będzie towarzyszył fotograf.

30 wrzesienia godz. 17.15
ZEBRANIE Z RODZICAMI.