Punkt Przedszkolny "JESTEM"
Strona głowna  /  O przedszkolu
O przedszkolu
Drodzy Rodzice, stworzyliśmy Przedszkole umożliwiające dziecku rozwój wyobraźni oraz wewnętrznej aktywności. Pragniemy, aby bogactwo przeżyć, z jakim spotyka się dziecko, kształtowało w nim pełen miłości związek ze światem, rozwijało uczucia wyższe: szacunek, wdzięczność, współczucie i przygotowało je do mądrego i godnego życia.

PRZEDSZKOLE CZYNNE CODZIENNIE
7.00 - 17.00

W naszym przedszkolu grupa nie przekroczy 15 dzieci.
  • Nasze przedszkole znajduje się w domu wolnostojącym z ogrodem.
  • Plac zabaw wyposażony jest w drewniane sprzęty przystosowane dla dzieci i posiadające atesty bezpieczeństwa.
  • Domowa atmosfera przedszkola pozwala na indywidualny kontakt z każdym dzieckiem.
  • Wystrój, kolorystyka wnętrz, subtelne otoczenie oraz zabawki z naturalnych materiałów działają wyciszająco, dają dziecku poczucie bezpieczeństwa i ciepła.
  • Grupy są mieszane wiekowo. Pomaganie młodszym zachęca starsze dzieci do wyrażania naturalnego pragnienia bycia życzliwym i wyrozumiałym. Dzieci młodsze uczą się od starszych kolegów i mogą liczyć na ich pomoc.
  • Nauczyciele posiadają doświadczenie oraz wymagane kwalifikacje w zakresie opieki i edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej.

RAMOWY ROZKŁAD DNIA W PUNKCIE PRZEDSZKOLNYM „JESTEM”

Schodzenie się dzieci.
Zabawy spontaniczne według zainteresowań: zabawy konstrukcyjne, manipulacyjne, tematyczne, zabawy integrujące grupę. Ćwiczenia ogólnorozwojowe (rozwijające percepcję wzrokową, słuchową, grafomotorykę), rozmowy kierowane zgodnie z zainteresowaniem dzieci.

8.30 - 9.00

Realizacja zadań edukacyjnych (podstawa programowa) -zajęcia z grupą.

9.009.45

Śniadanie (przygotowanie do śniadania, zabiegi higieniczne: mycie ząbków, rąk)

9.45 - 10.45

Zajęcia i zabawy podejmowane z inicjatywy dzieci.

Czynności porządkowe (ok.15 min).

11.00 - 12.00

Realizacja zadań edukacyjnych (podstawa programowa) -zajęcia z grupą.

12.00 - 13.00

Zabawy na placu zabaw, zajęcia i zabawy w ogrodzie przedszkolnym, spacery i obserwacje przyrodnicze.

13.00 - 13.30

Obiad (czynności porządkowe, mycie rąk).

13.30 - 14.00

Odpoczynek poobiedni ( czytanie bajek, ćwiczenia relaksacyjne)

14.00 - 15.15

Dzieci młodsze: drzemka.

Dzieci starsze: zajęcia stolikowe, słuchanie opowiadań.

15.15 - 15.45

Podwieczorek (przygotowanie do podwieczorka, zabiegi higieniczne.)

W pogodne dni podwieczorek na świeżym powietrzu.

15.45 - 16.30

Zabawy i gry dydaktyczne, stolikowe./ Zabawy dowolne według zainteresowań na placu zabaw i ogrodzie.

Ćwiczenia indywidualne z dziećmi dostosowane do ich możliwości (dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi).

16.30 - 17.00

Omówienie z dziećmi wydarzeń dnia , rozchodzenie się dzieci do domu

Ostatnia aktualizacja: 2015-09-02